Żaluzje drewniane jako ścianka działowa

Żaluzje w aranżacji wnętrz mają wiele zastosowań – nie muszą pełnić jedynie osłony przed palącym słońcem lub wścibskim okiem sąsiada. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszy się ich rola, jako… ścianki działowej. Które żaluzje się do tego sprawdzą i przede wszystkim – czy jest to rozwiązanie praktyczne?

Żaluzje są dość ciekawym dodatkiem do aranżacji wnętrz – wpisują się tak w klimat nowoczesny, jak i rustykalny, szczególnie jeśli zastosujemy żaluzje drewniane. Proste i jasne drewno dodatkowo doskonale współgra ze stylem retro, mocnymi kwietnymi tapetami i doniczkowymi kwiatami. Dużą popularnością w ostatnich latach cieszą się także żaluzje drewniane w roli ścianek działowych. W jakich wnętrzach sprawdzą się najlepiej?

Żaluzje drewniane jako ścianka działowa

Zastosowanie żaluzji drewnianych jako ścianki działowej

Ażurowe ścianki działowe, które w każdej chwili można po prostu podnieść doskonale sprawdzą się tak i w kawalerkach, jak i w pokojach, które muszą pełnić wiele funkcji. W tym pierwszym przypadku mogą być pomocne w oddzieleniu części sypialnianej od kuchni czy przedpokoju, dając tym samym odrobinę prywatności.

Ścianki działowe z żaluzji drewnianych z pewnością docenią także osoby, których pokój sypialniany pełni dwie funkcje – zarówno miejsca wypoczynku, jak i pracy. Dzięki ściance działowej z żaluzji można swobodnie wydzielić obie przestrzenie, co sprzyja tak i późniejszemu relaksowi, jak i skupieniu w pracy.

Żaluzje drewniane jako ścianka działowa w aneksie kuchennym

Nowoczesne budownictwo stawia na duże przestrzenie, które niejako łączą się ze sobą – doskonałym przykładem jest aneks kuchenny połączony z salonem. Otwarta przestrzeń doskonale sprawdzi się w momencie, gdy mamy gości.

Wydzielenie przestrzeni roboczej, czyli kuchni, sprzyja jednakże relaksowi w salonie. Rozwiązaniem w takiej sytuacji są żaluzje drewniane jako ścianka działowa. Doskonale współgrają one z kwiatami, książkami, ale też i wygodną kanapą zapewniając nieco prywatności, a jednocześnie tworząc przytulny zakątek.

Jak zaaranżować żaluzje drewniane jako ściankę działową?

Drewniane żaluzje można przymocować do ściany zasłaniając część kuchennych szafek czy fragment biurka. Pomaga to w wydzieleniu przestrzeni i ułatwia aranżację pomieszczenia. Doskonale współgrają one z drewnianymi półkami, na których stoją książki lub kwiaty, ale też i dobrze odnajdują się we wnętrzach minimalistycznych, ze wschodnim duchem.

W przypadku wnętrz inspirowanych Japonią, drewniane żaluzje jako ścianki działowe są wręcz obowiązkowym wyposażeniem – to bowiem rozwiązanie, które jest standardowym wyposażeniem azjatyckich wnętrz.

Uniwersalność żaluzji, jako ścianek działowych sprawia, że forma ich wykorzystania jest tak naprawdę jedynie kwestią wyobraźni. Pełnią nie tylko funkcję praktyczną, ale przede wszystkim ozdobną, czyli dają nam wszystko to, czego potrzebuje się od swoich wnętrz.