Urwany sznurek w rolecie wewnętrznej

Urwany sznurek w rolecie wewnętrznej może się przydarzyć każdemu. Usterka nie wynika bezpośrednio z nieprawidłowego użytkowania osłony okiennej, a nierzadko jest efektem zwykłego wypadku, czy wieloletniego użytkowania rolety. Czy urwany sznurek oznacza konieczność wymiany rolety na nową? Jak poradzić sobie z tego typu awarią? 

Rolety wewnętrzne materiałowe niezależnie od wieku i kondycji są podatne na uszkodzenia. Wśród najczęstszych problemów z ich użytkowaniem wymienia się samoistne opadanie materiał i urwany sznurek. W rolecie wewnętrznej urwany sznurek to usterka, z którą możesz sobie samodzielnie poradzić. Urwany sznurek w rolecie wewnętrznej

Urwany sznurek: Roleta wewnętrzna do naprawy 

Sznurek w rolecie wewnętrznej może się zerwać przypadkowo w każdej chwili. Nie ma na to reguły. Nie ma też systemu, którego zastosowanie zmniejszyłoby ryzyko urwania sznurka. Czasem urwany sznurek w rolecie wewnętrznej to sprawka niesfornych maluchów, innym razem wynik wieloletniej eksploatacji. W obu, jego wymiana nie powinna Ci nastręczyć większych trudności. 

Wymiana urwanego sznurka w rolecie to jedna z najłatwiejszych i najczęściej wykonywanych prac związanych z konserwacją rolety. Możliwość samodzielnej naprawy to także korzyść dla domowego budżetu. Wymiana sznurka w rolecie nie musi być bowiem droga. 

Jak wymienić urwany sznurek w rolecie wewnętrznej?

Do tego zadania niezbędnych będzie kilka standardowych narzędzi, cierpliwość i spora doza perfekcjonizmu. Wymiana sznurka nie wymaga demontażu rolety, jednak jej zdjęcie z okna z pewnością ułatwi nam zadanie i pozwoli na pracę w bardziej komfortowych warunkach. Wyjęcie zniszczonej linki polega na wypięciu złączki mocującej, a następnie usunięciu resztek urwanego sznurka. Następnie na zębatkę mechanizmu nakładamy nową taśmę i za pomocą śrubokręta powoli i precyzyjnie kręcimy tak, aby linka ułożyła się we właściwy sposób. Na tym wymiana urwanego sznurka się praktycznie kończy. Pozostaje tylko założenie złączki i ponowny montaż systemu na ramie okiennej. 

Naprawa rolety w kasecie 

Wymiana urwanego szczurka w rolecie w kasecie wymaga demontażu systemu. Niektóre konstrukcje są klejone na stałe i nie mają listwy nośnej, którą można wypiąć. W takim przypadku należy wyjąć z kasety rurę z tkaniną. Sam sznurek uwolnimy przez odkręcenie jednego z boczków rolety. Pod tym względem procedura praktycznie w niczym nie różni się od wymiany sznurka w tradycyjnej rolecie bez kasety. Należy jednak zachować cierpliwość podczas wyciągania mechanizmu z kasety. W zależności od jej budowy czynność ta może być naprawdę irytująca, zwłaszcza jeśli robimy to po raz pierwszy. Wysokiej jakości rolety charakteryzują się łatwym demontażem, a co za tym idzie możliwością przeprowadzenia naprawy w krótkim czasie. 

Jeśli nie czujesz się na siłach, żeby samodzielnie wymienić sznurek w rolecie, zawsze możesz skorzystać z fachowej pomocy serwisanta. Dodatkową zaletą skorzystania z usługi serwisu jest fakt, iż nie będziesz musiał zaopatrywać się w sznurek. Poinformowany o charakterze usterki serwisant osłon okiennych z pewnością przyniesie go z sobą.