Rolety zewnętrzne czy żaluzje fasadowe?

Osłona okienna staje się coraz bardziej popularna i można ją zauważyć na wielu budynkach. Inwestorzy podczas projektowania nieruchomości uwzględniają osłony okienne, ponieważ zwiększają nie tylko komfort domowników, ale pod względem estetycznym, podwyższają wartość obiektu. Klienci mają do wyboru wiele osłon okiennych, ale są dwa rodzaje, które cieszą się największym zainteresowaniem. Są to rolety zewnętrzne, a także żaluzje fasadowe. 

Rolety zewnętrzne i żaluzje fasadowe mają wspólny cel, którym jest zapewnienie komfortu termicznego wewnątrz budynku. Ale które z nich sprawdzą się lepiej? Dlaczego więcej cech przemawia za żaluzjami fasadowymi? Na te pytania odpowiemy w poniższy artykule.

Dodatkowa estetyka podwyższy wartość budynku

Osłona okienna zamontowana na zewnątrz budynku nie tylko spełni swoje zadanie, chroniąc wnętrze przed nagrzewaniem się, ale będzie dodatkowym elementem, który upiększy elewację. Producenci wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów oferują szeroką gamę kolorystyczną swoich wyrobów, dzięki czemu w łatwy sposób dopasujemy rolety zewnętrzne, bądź żaluzje fasadowe do elewacji budynku. 

Decyzję o wyborze rolet zewnętrznych, czy też żaluzji fasadowych najlepiej podjąć na etapie projektu budynku, ponieważ wymagają one specjalnego montażu. 

Styl i ochrona przed słońcem

Głównym zadaniem żaluzji fasadowych jest ochrona przed promieniami słonecznymi. Nie mniej jednak jako, że żaluzje fasadowe są wykonane w nowoczesny sposób, a ich design jest na najwyższym poziomie, podnoszą one również wartość estetyczną budynku. Żaluzje fasadowe charakteryzują się:

  • możliwością montażu na dużych przeszkleniach, 
  • skutecznością – zatrzymują do 85% energii słonecznych
  • trwałością, 
  • wykonaniem z aluminium, 
  • dostępnością w szerokiej gamie kolorystycznej. 

Rolety zewnętrzne uchronią przed hałasem

Wybór rolet zewnętrznych pozwoli na pełne poczucie bezpieczeństwa. W 100% zasłonią one wnętrze budynku, dzięki czemu jego zawartość będzie niewidoczna dla osób z zewnątrz. Dobra ochrona przed przepuszczaniem dźwięków, sprawi, że w miejscach, gdzie ruch jest wzmożony, można się cieszyć ciszą i spokojem. Kupując rolety zewnętrzne zyskujesz:

  • zachowanie prywatności
  • ochronę termiczną
  • wymarzony spokój i ciszę
  • bezpieczeństwo.