Rolety antywłamaniowe zewnętrze
rodzaje

Rolety antywłamaniowe zewnętrzne coraz częściej są rodzajem rolet wybieranym do domów, sklepów, czy też mieszkań zlokalizowanych na parterze. Rolety antywłamaniowe są bardzo dobrą ochroną przez włamaniem i jednoczesnym zabezpieczeniem mienia. W poniższym artykule pragniemy przedstawić rodzaje rolet antywłamaniowych zewnętrznych i ich ceny. 

Rolety antywłamaniowe zewnętrzne ręczne, a rolety elektryczne

Firmy produkują dwa rodzaje mechanizmu rolet antywłamaniowych zewnętrznych. Oto one:

  • Rolety ręczne posiadają niższy poziom zabezpieczeń, niż rolety elektryczne. Złodzieje mogą nie mieć problemu, aby się z nimi uporać. Cenowo są na najniższej półce wśród rolet antywłamaniowych zewnętrznych.
  • Rolety elektryczne mają bardzo wysoki poziom zabezpieczeń. Wraz ze wzrostem zabezpieczenia, rośnie cena, ale zakup rolet z wyższej pułki naprawdę się opłaca, ponieważ gwarantuje, że złodzieje nie będą mieli możliwości dostania się do chronionego obiektu. 

Widok zamontowanej rolety antywłamaniowej zewnętrznej odstrasza niejednego włamywacza. Producenci oferują dodatkowo możliwość zwiększenia bezpieczeństwa, poprzez zamontowanie zasuwek, bądź zamków, które mają za zadanie zablokować roletę.

Ceny rolet antywłamaniowych zewnętrznych

Rolety antywłamaniowe zewnętrzne opisywane są w skali bezpieczeństwa. Używa się symbolu RC. Im wyższa cyfra przy symbolu, tym skuteczność ochrony jest wyższa. Stąd RC1 jest najmniej zabezpieczona, natomiast RC6 jest roletą nie do sforsowania. Im wyższa skuteczność, tym bardziej rośnie cena zakupu rolety antywłamaniowej zewnętrznej.

Ceny produktów typu RC1, które są ręcznie obsługiwane, wahają się między 200, a 500 zł. Droższe będą rolety antywłamaniowe zewnętrzne elektryczne, których cena wynosi maksymalnie 1200 zł. Rolety elektryczne z wyższą skalą bezpieczeństwa kupimy za ok. 2000 zł. Rolety antywłamaniowe RC5, czy RC6 wykonywane są już na specjalne zamówienie,