rolety antywłamaniowe najlepszym zabezpieczeniem domu

Rolety antywłamaniowe pełnią wiele funkcji. Osoby, które decydują się na ich zakup zazwyczaj oczekują ochrony przed intensywnym słońcem i włamywaczami. Z tych dwóch powodów zewnętrzne żaluzje są chętnie wybierane nie tylko do domów, ale także biur. Dowiedz się, jak skutecznie zabezpieczyć swój dom i miejsce pracy z wykorzystaniem rolet.

Roleta antywłamaniowa od kilku lat staje się coraz popularniejszym elementem wyposażenia domów. Właściwie montowana jest na zewnątrz, dlatego podczas spacerów można zaobserwować wzrost inwestycji związanych z jej montażem. Rosnące średnie temperatury i choć podniesienia poziomu bezpieczeństwa sprawiają, że Polacy na wzór innych Europejczyków sięgają po stylowe żaluzje antywłamaniowe. Dzięki bogatej ofercie rynkowej bez trudu dopasowują je do elewacji i ogólnego charakteru nieruchomości, nie tylko na etapie budowy domu, ale też jego późniejszego remontu.

Dlaczego warto zainwestować w rolety zewnętrzne antywłamaniowe?

Jak przekonują eksperci rolety zewnętrzne antywłamaniowe mają wiele zalet. Poniżej przygotowaliśmy listę najważniejszych argumentów, które przemawiają za tym, że inwestycja w dodatkowe osłony okienne jest opłacalna.

1. Bezpieczeństwo

Żaluzje zewnętrzne produkowane są z wyjątkowo wytrzymałych materiałów. Producenci określają w skali ER klasę włamaniową – im wyższa tym możesz być pewien, że roleta stanie się skuteczną barierą dla złodzieja czy wandala. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne, a próba otworzenia ich siłą wiąże się ze sporym hałasem. Dla najbardziej wymagających dostępne są osłony posiadające dodatkowe zamki zabezpieczające.

2. Oszczędność

Zakup rolety zewnętrznej pozwoli Ci oszczędzić środki przeznaczone na wentylację nagrzanych pomieszczeń oraz ich ogrzewanie. Optymalna perforacja chroni wnętrza przed przeciągami i nadmiernym wychładzaniem mieszkania. Szczelna bariera dla zimna przyczynia się do mniejszych strat ciepła. Wiele modeli ma warstwę z pianki poliuretanowej, która gwarantuje dodatkową ochronę.

3. Ochrona przed promieniowaniem słonecznym

Sypialnia skąpana w słońcu o poranku zazwyczaj dobrze wygląda tylko na reklamach. W rzeczywistości latem niejedno pomieszczenie z ekspozycją wschodnią czy południową zamienia się w przysłowiowy piekarnik. Rolety zewnętrzne pomagają obniżyć temperaturę w pomieszczeniu nawet o 10 stopni. Dzięki temu nie musisz inwestować w klimatyzatory czy wiatraki, aby cieszyć się przyjemnym chłodem. Cień we wnętrzu jest pożądany również na czas popołudniowej drzemki, co docenią szczególnie rodzice małych dzieci.

4. Obniżony poziom hałasu

Rolety zewnętrzne antywłamaniowe skutecznie chronią pomieszczenia przed hałasem z zewnątrz. To dobra wiadomość zwłaszcza dla osób mieszkających w pobliżu ruchliwych dróg czy trakcji kolejowych. Również mieszkańcy dużych miast, które tak jak Warszawa tętnią życiem przez całą dobę docenią wyciszenie na poziomie około 10 decybeli. Aby roleta rzeczywiście pełniła funkcję wyciszającą warto skupić się na instalacji cichego systemu prowadnic.

Ile kosztują rolety antywłamaniowe?

Wiele osób przed podjęciem decyzji o zakupie rolety antywłamaniowej powstrzymuje koszt inwestycji. Tymczasem okazuje się, że dobre zabezpieczenie wcale nie musi zrujnować domowego czy firmowego budżetu. W dalszej perspektywie jest opłacalne i ekonomiczne, o zaletach tego rozwiązania pisaliśmy już wyżej.

Wracając do kosztów warto postawić na współpracę z firmą, która sprzedaje rolety zewnętrzne z różnych półek cenowych w tym także żaluzje antywłamaniowe łączy najnowsze technologie, wysokiej klasy materiały oraz niski koszt całościowy inwestycji. Trzeba pamiętać, że oprócz ceny zakupu ważny jest też koszt oraz czas montażu całego systemu. Trudno jednoznacznie określić cenę rolet zewnętrznych, a to dlatego, że wykonywane są one na zamówienie indywidualne. Zazwyczaj przybliżony koszt inwestycji poznasz na etapie pomiarów.