ochronne i ozdobne rolety antywłamaniowe

Dom skąpany w słońcu, biuro zalane światłem z zewnątrz. Praca i codzienne życie w jasnych pomieszczeniach są dobre dla samopoczucia, ale w nadmiarze mogą powodować spory dyskomfort. Dobrym pomysłem na walkę z nadmiernym nagrzewaniem pomieszczeń są żaluzje antywłamaniowe. Jak sama nazwa wskazuje chronić nie tylko przed słońcem, ale także przed złodziejami i wandalami.

Rolety zewnętrzne antywłamaniowe podnoszą komfort życia. Mają jednak znacznie więcej zalet. Osoby, które zdecydowały się na ich montaż w domu lub w biurze dostrzegają także walory estetyczne tego rozwiązania. Rzeczywiście, współczesne żaluzje antywłamaniowe projektowane są z uwzględnieniem charakteru nieruchomości, mają pasować do elewacji czy ogrodzenia. Kiedy nie są całkowicie zasłonięte, osłony widać również z wnętrza domu. Dlatego tak ważne jest estetyczne wykonanie oraz kolorystyka dobrana np. do odcienia ramy okiennej.

Czy warto zainwestować w rolety antywłamaniowe?

Na etapie budowy domu czekają Cię liczne wydatki. Niekóre są niezbędne, inne mogą poczekać. Rolety antywłamaniowe możesz założyć nie tylko podczas generalnego remontu, ale też w późniejszym czasie. Kiedy po kilku tygodniach czy miesiącach mieszkania odnotujesz, że pomieszczenia zbyt szybko się nagrzewają, a zimą wychładzają warto rozważyć zakup rolety antywłamaniowej.

Innym argumentem, który przemawia za ich montażem jest oczywiście bezpieczeństwo. Bez względu na to, czy mieszkasz w dużym mieście takim jak Warszawa, czy w mniejszej miejscowości Twoja nieruchomość może paść celem wandali lub włamywaczy. Już sam fakt wyposażenia domu, biura czy lokalu w rolety sprawi, że widok ten zniechęci potencjalnych złodziei. Każda próba siłowego ich sforsowania wiąże się z dużym hałasem, który zaalarmuje właścicieli domu lub sąsiadów.

Na to zwróć uwagę kupując żaluzje antywłamaniowe

Na rynku znajdziesz wiele firm, oferujących żaluzje antywłamaniowe. Zanim zdecydujesz się na wybór konkretnej pozycji zwróć uwagę na:

  • indywidualne podejście do klienta – każdy dom jest inny, każdy domownik ma swoje potrzeby i oczekiwania względem rolet. Firma, która wykona dla Ciebie projekt oraz montaż żaluzji powinni uwzględnić nie tylko preferencje, ale też charakter nieruchomości i jej możliwości. Chodzi przede wszystkim o rozmiar oraz odcień produktu, a także dodatkowe cechy, w tym zabezpieczenia, budowa poszczególnych warstw, tworzywo, z którego są wykonane.
  • jakość wykonania – roleta antywłamaniowa powinna być solidna, a zarazem estetyczna. To połączenie jest możliwe do osiągnięcia. Potwierdzeniem jakości są oczywiście atesty i certyfikaty. Warto sprawdzić je przed zakupem. Najlepiej, jeżli profile są wykonane z ciągnionego, grubszego aluminium, wypełnione pianką poliuretanową, a w dodatku pokryte wysokogatunkowym lakierem poliestrowo-poliamidowym. Dodatkowa blokada tylko podnosi skuteczność osłony, a napęd elektryczny lub półelektryczny ułatwia sterowanie całą konstrukcją.

Wybór firmy, która wykona dla Ciebie żaluzje antywłamaniowe to pierwszy krok. W kolejnym skontaktuj się z fachowcami, aby dowiedzieć się, czy oferują także profesjonalny pomiar oraz montaż osłony. Instalujemy rolety zewnętrzne antywłamaniowe renomowanych firm. Na stronach internetowych sprzedawców znajdziesz zazwyczaj galerie realizacji. Dotychczasowe projekty mogą stać się źródłem inspiracji oraz doskonałym źródłem wiedzy na temat zaangażowania i wiedzy specjalistów.