Jakie rolety do biura? Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Systemy osłon okiennych najpopularniejsze w biurach to bez wątpienia rolety. Służą one do ochrony przed palącym słońcem i pozwalają zaoszczędzić na wydatkach za energię elektryczną. Mogą być wsparciem, a nawet zamiennikiem dla klimatyzatorów, zapewniając pomieszczeniom estetyczny wygląd oraz wysoką funkcjonalność. Dowiedz się, jakie produkty wybrać i czym kierować się przy wyborze.

Jakie rolety do biura? Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wybór rolet do biura – to jest ważne

Wystrój biura powinien być prosty i minimalistyczny, a przy tym funkcjonalny. W taki opis doskonale wpisują się rolety okienne, które zapewniają wysoki poziom ochrony przed słońcem oraz eleganckie wykończenie szklanych tafli. Pasują wszędzie, bez względu na stylistykę oraz charakter miejsca pracy. Co ważne, są bardzo proste w obsłudze i utrzymaniu więc każdy może swobodnie je regulować.

Rolety występują w kilku wersjach konstrukcyjnych i to na nich głównie powinniśmy się skupić, zamawiając osłony na okna biurowe. Do tego jeszcze możliwość spersonalizowania produktów, poprzez dopasowanie ich szerokości i długości do ramy okiennej i wreszcie montaż wraz z systemem obsługi.

Rolety wewnętrzne materiałowe

Klasyczne rolety materiałowe to na pewno dobry wybór do biura. Mają oszczędną formę i minimalistyczny design. W swojej podstawowej wersji są tanie i z łatwością dopasowują się do kształtu oraz rozmiaru ram okiennych czy drzwiowych.

Dzięki roletom w łatwy i szybki sposób można sterować oświetleniem pomieszczeń, całkowicie lub częściowo spuszczając materiał. W systemie mocowania szybowym lub ramowym z boku niemal całkowicie brak szczelin, przez które przesiąkałoby słońce. Za to całość elegancko dopełnia biurowej stylizacji, bez względu na to, w jakim klimacie jest ona utrzymana.

Rolety dzień noc

Te rolety to bardzo popularny wybór do biur, ale też lokali handlowych czy usługowych. Naprzemiennie ułożone pasy – przepuszczające i blokujące słońce doskonale się uzupełniają, pozwalając na całkowite lub częściowe zacienianie pomieszczeń. W ten sposób chronią wnętrza przed spojrzeniami z zewnątrz zapewniając pracownikom komfort, a klientom czy gościom prywatność.

Plisy

Plisy okienne to doskonały wybór do współczesnego biura. Zachwycą Cię licznymi możliwościami konfiguracji – odsuwania od dołu, od góry, całkowitego zacieniania. Idealne przyleganie i brak prześwitów zapewniają komfort pracy przy komputerze, bez refleksów czy odbijania obrazu.

Plisy występują w wielu odcieniach, także w wersji blockout, czyli całkowicie blokującej napływ słońca. To obietnica skutecznej ochrony pomieszczeń przed nagrzewaniem oraz spojrzeniami.

Rolety antywłamaniowe

Wbrew powszechnym opiniom rolety antywłamaniowe wcale nie są przeznaczone wyłącznie do montażu na zewnątrz. Z powodzeniem zastosujesz je także od środka, aby w tym samym czasie chronić się przed słońcem i… niechcianymi gośćmi. Zastosowanie takich rolet ma największe znaczenie w biurach usytuowanych na parterze, w niebezpiecznych okolicach. Jeśli chcesz chronić swoje mienie, rozważ wytrzymałe rolety o grubych profilach bardzo trudne do sforsowania.